Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie komplikacje przy piątym cięciu cesarskim

Witam jestem po 4 cc ostatnia była w 2012r w lutym wszystkie odbyły sie bez zadnych powikłan oboje z mezem chcielibysmy miec jeszcze dziecko. I mam pytanie czy u nas w polsce wykonują taka ilosc cc 5 i wiencej bo czytamtna internecie i wszedzie piszą tylko o 3max4cc. i jakie moga byc komplikacje Przy takiej ilosci cc.?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Szanowna Pani!

Każde cięcie cesarskie osłabia macicę.Oznacza to,że po kazdym cięciu cesarskim zwiększa się ryzyko rozejścia macicy w trakcie ciąży-jak macica rośnie blizna pooperacyjna musi się rozciągnąć-a może się zdarzyć ,że pęknie, co może stanowić zagrożenie życia dla Pani i Pani dziecka.
Jeżeli zdecydujecie się Państwo na kolejną ciążę , to oczywiście, że w kraju spokojnie zostanie wykonane u Pani 5 cięcie cesarskie.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka

0
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, każde kolejne cięcie cesarskie wiąże się z ryzykiem powikłań zarówno w trakcie ciąży jak i w momencie porodu. Przede wszystkim liczyć należy się z ryzykiem pęknięcia macicy, skutkującym nawet koniecznością usunięcia narządu i będącym stanem bezpośredniego zagrożenia życia dla Pani i dziecka. Oczywiście wobec istniejących wskazań w momencie porodu cięcie cesarskie będzie zawsze wykonane, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia życia.
Swoją decyzję powinna Pani przede wszystkim omówić z ginekologiem prowadzącym poprzednie ciąże.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy