Planowanie ciąży po anemii i transfuzji krwi

Witam, planuje drugiego dziecka ale boję się bo straciłam 2 litr krwi po porodzie, dostalam tranfruzji krwi wiec miałam anemie i nie dawno dowiedziałam ze jestem zdrowa. Nie wiem czy możliwe zajść ciążę teraz czy mam czekać na kilka latach?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa. Konieczne jest uzyskanie większej ilości informacji aby móc określić najbardziej odpowiednie postępowanie. Po badaniu będzie można określić jak dalej postępować.

Piotr Pilarski

Sytuacja niestety moze sie powtórzyć. Możliwe że ma Pani skłonność do krwawień. Sugeruję przed zajsciem w ciażę udać się na wizytę kontrolną do ginekologa.

Pozdrawiam.