Planowanie ciąży po ciąży pozamacicznej

Od 5 lat mylam pochwe mydlem..bez tabletek antykoncepcyjnych i tak nie mogłam zajść w ciążę. Bez przerwy bolał mnie dol brzucha i unikalam seksu w drugiej połowie cyklu bo bolało bardziej. Zaszlam jednak w ciążę i w 6 tygodniu ciazy z ostrym bólem i krwawieniem trafiłam do szpitala. Była to ciaza jajowodowa i usunięto jajowod wraz z zarodkiem. Co teraz powinnam zrobic i jak się leczyć aby zajść w zdrowa ciążę. Lekarz nigdy nic nie zauważył o nic nie pytał więc nie miałam pojęcia że robię zle

witam,
nie bardzo rozumiem co miały na celu powyższe czynności.
Z jednym drożnym jajowodem i funkcjonującym jajnikiem ma Pani szansę na drugą prawidłową ciążę.
Należy odczekać ok 3-4 cykle po ciąży jajowodowej