Planowanie ciąży po zakończeniu kuracji antybiotykowej lekiem Sumamed

Witam serdecznie, będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi na pytanie. Ile czasu po zakończeniu kuracji antybiotykowej lekiem sumamed (1 tabletka przez 3 dni) mogę starać się o dziecko? Kurację zakończyłam dwa dni temu (21 stycznia) zaś dni płodne rozpoczynają mi się dziś (23 stycznia). Pozdrawiam Beata

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Lek może utrzymywać się w organizmie nawet do 7 dni od zakończenia kuracji. Warto zatem zaczekać z rozpoczęciem starań o ciążę do następnego cyklu.