Planowany zabieg operacyjny a opryszczka

Dzień dobry, ma pytanie dotyczące operacji planowanej. 7 dni przed wyskoczyła mi opryszczka, nie bolała, tylko lekki pęcherzyk. Przez 3 dni smarowałam pastą cynkową i przyjmowałam cerutin.W tej chwili na wardze został strupek wielkości główki od szpilki. Wyniki laboratoryjne badań przed zabiegiem mam bardzo dobre. Czy operacja się odbędzie? Czy trzeba przekładać zabieg, pomimo tego że na wardze jest naprawdę malutki zaschnięty punkcik. Pozdrawiam.

Nie wiem w jakiej okolicy i jaki charakter ma mieć operacja , jak również - gdzie,tzn.na której wardze jest opryszczka!?!? - nie mogę więc odpowiedzieć! PROSZĘ SPRAWĘ WYJAŚNIĆ Z PRZYSZŁYM OPERATOREM!!! zż

Anestezjolodzy nie lubią znieczulać w czasie, gdy trwa opryszczka i nie można się im dziwić, gdyż oni widzieli między innymi śródmiąższowe, opryszczkowe zapalenie płuc, z którym pewnie Pani nigdy nie miała i nie będzie chciała mieć do czynienia. Decyzje nasze wiążą się z posiadaną wiedzą i doświadczeniem. Nie podejrzewałbym nigdy o złą wolę. To raczej rozsądek.