Czy WZW B może być przyczyną występowania opryszczki wargowej?

Witam, mam WZW B, ale zaprzestałem leczenia pół roku temu, dlatego ze po biopsji wątroby powiedziano mi, ze mam śladowe ilości tego wirusa, od tamtego czasu czuje sie dobrze, nic mi nie jest. Natomiast tydz. temu dostałem opryszczki wargowej, wszystko sie zagoiło, ale wczoraj wyskoczyło mi na wargach dużo więcej niż za pierwszym razem, mam napuchnięte wargi, ledwo mogę mówić ;/ Opryszczka występowała u mnie juz wcześniej, od dziecka przynajmniej raz do roku mam objawy, ale za każdym razem występowała jak byłem przeziębiony lub osłabiony, a teraz czuje sie dobrze nic mi nie jest i zastanawiam sie czy występowanie tej opryszczki może wiązać sie z tym, ze mam WZW B i czy to może znaczyć, że przez to dzieje sie cos z moim organizmem? Proszę o szybka odpowiedź Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Nawracająca opryszczka wargowa jest związana z obniżeniem odporności organizmu. Przyczyną może być duży nadmiar pracy, stres, nieodpowiednia dieta. Opryszczka może też sie pojawić podczas infekcji, która się toczy w organizmie. Może mieć to związek z  WZW typu B. Warto w tej sytuacji wykonać morfologię krwi z rozmazem.
Przy dużych zmianach opryszczkowych należy udać się do lekarza celem włączenia doustnego leczenia.
Pozdrawiam