Co zrobić w przypadku nawracającej opryszczki wargowej?

Witam, od jakiegoś czasu co dwa lub trzy miesiące przed miesiączka pojawia się u mnie opryszczka wargowa. Wiem, że jest to spowodowane osłabieniem organizmu. Lecz od jakiegoś czasu przy niej mam opuchniete "migdały". Opryszczka jest na dolnej wardze z prawej strony i z prawej strony rowniez pojawia się opuchlizna i ból. Jak to wyleczyć? Czy nie jest to zbyt groźne?

Jeżeli to potwierdzona opryszczka, proponowałabym terapię acyklowirem doustnie 5x200mg przez miesiąc co najmniej. Proszę pójść do swojego lekarza rodzinnego. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.