Płaty, grupy i struktury drobnopęcherzykowe utworzone przez tyreocyty

Prosze o zinterpretowanie wyniku Na tle koloidu wsrod elementow morfotycznych krwi widoczne sa platy grupy i struktury drobnopecherzykowe utworzone przez tyreocyty z ktorych czesc wykazuje cechy degeneracji. Obraz cytologiczny przemawia za lagodnym charakterem zmiany Wskazana kontrola sonograficzna. Rodzaj badania BACC guzek prawego plata tarczycy

Lek. Katarzyna Szymczak

Guzek najprawdopodobniej łagodny, wskazana okresowa (6-12 miesięcy) kontrola usg.
Pozdrawiam