Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest interpretacja wyników badania cytologicznego dwóch guzków?

Witam. Bardzo proszę o interpretację wynikow badania cytologicznego dwóch gozkow. Rodzaj badania BACC: guzek lito-plynowy, 16x14 mm, dobrze odgraniczony, lewego płata tarczycy. Na tle koloidu,wśród elementów morfotycznych krwi widoczne są grupy makrofagów, rozproszone komorki limfoidalne oraz płaty i grupy tyreocytow wykazujacych cechy degeneracji. Obraz cytologiczny przemawia za zmiana lagodna z towarzyszacym zapaleniem, najprawdopodobniej o charakterze autoimmunologicznym. Drugi wynik: BACC guzek lito- plynowy,15x13 mm prawego płata tarczycy. Na tle obfitego koloidu wśród elementów morfotycznych krwi widoczne są makrofagi, liczne komórki limfoidalne oraz płaty i grupy tyreocytow. Obraz cytologiczny przemawia za zmiana lagodna z towarzyszacym zapaleniem najprawdopodobniej o charakterze autoimmunologicznym. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Przerzuty w raku nerki

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Dowiedz się więcej o przerzutach w raku nerki.

Proszę z wynikiem zgłosić się do endokrynologa. Wykluczono rozrost nowotworowy, potrzebne dalsze leczenie u endokrynologa.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy