Pleśniawki u 14-dniowego dziecka

Witam. Moje 14-dniowe dziecko ma pleśniawki.Karmię je piersią, pokarmem ściąganym i sztucznym.Wszystkie akcesoria wrzucam do wrzątku.Smaruję Aphtin`em język dziecka. Z czyszczeniem języka mam problem bo takie dziecko nie otworzy buzi i nie wystawi języka do zabiegu. Czy ten preparat jest skuteczny, ile razy dziennie mogę go stosować (robię to przed jedzeniem,aby dziecko nie zwymiotowało) i jak długo? Czy są inne sposoby na pleśniawki u takiego malca. Jak zapobiec nawrotom tej przypadłości?

Lek. Tomasz Budlewski

U tak małego dziecka sugeruje jednak wizytę u lekarza. Byc może to nie pleśniawki, lepiej aby dziecko obejrzał lekarz, bez badania dziecka trudno udzielic przez internet...