Plombowanie zęba a infekcja gardła

Czy można iść leczyć zęba gdy ma się chore gardło? Czym dentysta wypełnia zęba?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niewskazane jest leczenie dentystyczne w trakcie infekcji górnych dróg oddechowych. Chodzi o kwestię nieroznoszenia infekcji.
To czym wykonywane jest wypelnienie zależy od dentysty oraz od tego czy ma być ono czasowe czy stałe.

Lepiej nie , bolące gardło to aktywna infekcja , po co ją roznosić.
Ząb wypełniany jest mieszanką polimerów , monomerów i specjalnej żywicy , bardzo skomplikowany i chemicznie zaawansowany związek ulegający polimeryzacji pod wpływem światła , zwany inaczej kompozytem.