Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Płyn w zatoce Douglasa i dwa torbiele wykryte w jamie brzusznej

Witam, dziś miałam robione USG jamy brzusznej i wykryto u mnie 2 torbiele, na obu nerkach. Jedna ma wielkość 11mm, natomiast na drugiej 28x30mm (mam 21 lat). Do tego jakiś ślad płynu w zatoce Douglasa. Czy to może być coś poważnego?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Objawy czerniaka

Czerniak to nowotwór skóry. Może pojawić się np. przez nieodpowiedzialne opalanie. Czy wiesz, jak się objawia ta choroba? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Przede wszystkim należy porozumiec się z lekarzem kierującym na to badanie, drobne torbiele w nerkach wymagaja tylko okresowej (raz na rok) obserwacji, a płyn w zatoce moze byc skutkiem przebytego jajeczkowania

Chirurg ogólny i specjalista w dziedzinie onkologii. Uczestnik licznych szkoleń.
0
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowna pani - torbiele nerek są bardzo częste, ważne jest, dlaczego wykonała Pani takie badanie. Czy sa jekieś dolegliwosci, które skłoniły Pania do wykonania USG.
Niepojąca jest ta duża torbiel wielk. 3 cm. Bardzo ważne jest, w jakiej jest lokalizacji. Pyn w zatoce Douglasa nie ma nic wspólnego z nerkami, Nawet przeciek z torbieli nie ma prawa umiejscowić się w tej okolicy. Może być to związane z chorobami p.pokarmowego lub jajników. Często zdarza się taka sytuacja w przebiegu okresu miesiączkowego.
W razie jakichkolwiek watpliwości znajdzie Pani moje dane kontaktowe na portalu "znanylekarz.pl". Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy