Płyn w zatoce Douglasa i dwa torbiele wykryte w jamie brzusznej

Witam, dziś miałam robione USG jamy brzusznej i wykryto u mnie 2 torbiele, na obu nerkach. Jedna ma wielkość 11mm, natomiast na drugiej 28x30mm (mam 21 lat). Do tego jakiś ślad płynu w zatoce Douglasa. Czy to może być coś poważnego?

Przede wszystkim należy porozumiec się z lekarzem kierującym na to badanie, drobne torbiele w nerkach wymagaja tylko okresowej (raz na rok) obserwacji, a płyn w zatoce moze byc skutkiem przebytego jajeczkowania

Dr n. med. Grzegorz LuboiĹski

Szanowna pani - torbiele nerek są bardzo częste, ważne jest, dlaczego wykonała Pani takie badanie. Czy sa jekieś dolegliwosci, które skłoniły Pania do wykonania USG.
Niepojąca jest ta duża torbiel wielk. 3 cm. Bardzo ważne jest, w jakiej jest lokalizacji. Pyn w zatoce Douglasa nie ma nic wspólnego z nerkami, Nawet przeciek z torbieli nie ma prawa umiejscowić się w tej okolicy. Może być to związane z chorobami p.pokarmowego lub jajników. Często zdarza się taka sytuacja w przebiegu okresu miesiączkowego.
W razie jakichkolwiek watpliwości znajdzie Pani moje dane kontaktowe na portalu "znanylekarz.pl". Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg