Prośba o interpretację wyników TK jamy brzusznej i miednicy u 42-latki
Witam.Prosze o interpretacje wyniku TK jamy brzusznej i miednicy?Wwatrobie liczne torbiele,w górnych biegunach obu nerek torbiele korowe o sr.8mm.W obrebie jajnika lewego dobrze odgraniczone ognisko o wym.15x13mm-gesta torbiel.Trzon macicy miesniakowato powiększony.Liczne drobne wezły chłonne krezkowe o wym w osi krótkiej do 5,4mm.Jestem po laparotomii zwiadowczej jamy brzusznej-zabieg niczego nie pokazał a tu nagle taki wynik tomografu,gdzie z tym się udac dalej do chirurga,co robić??????????

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Marek Rawski
Szanowna Pani, torbiele w watrobie i nerkach sa bardzo powszechne i nie powodują zwykle zagrożenia. Bardziej martwi mnie obraz jajnika oraz powiększone w. chłonne. Proponuję udać się do specjalisty (dobrej klasy) chirurga.
W razie jakichkolwiek watpliwości znajdzie Pani moje dane kontaktowe na portalu "znanylekarz.pl". Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg