Wynik TK jamy brzusznej 52-latki
Odebrałam wyniki TK jamy brzusznej i miednicy małej z kontrastem. W nerce lewej poj. drobna torbielka korowa. W przestrzeni zaotrzewnowej drobne węzły chłonne. Macica o nieco policyklicznym obrysie z widocznymi poj. ogniskami częściowo z obecnością zwapnień w trzonie -najpewniej mięsniaki. Jama macicy akcentowana. Jajnik lewy większy wielkości 36x20mm z drobnymi torbielowatymi tworami obwodowo wzmacniające się po podaniu śk- do weryfikacji usg. Proszę o poradę w tej sprawie.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
W opisanej sytuacji konieczne jest rozszerzenie diagnostyki o badanie USG narządu rodnego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.