Płyn z piersi po naciśnięciu

Od jakiegoś czasu po naciśnięciu obu piersi wydobywa się z nich płyn przypominający mleko. Nie jestem w ciąży. Co to może być i czy może to utrudniać zajście w ciążę?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Objawy mogą sugerować podwyższony poziom hormonu - prolaktyny. Może to utrudniać zajście w ciążę. Poziom ten można obniżyć lekami. Proponuję konsultację endokrynologiczną.