Co oznacza biały płyn z piersi?

Biały płyn z piersi. Mam 34 lata dwoje dzieci z poprzedniego związku. Od 5 lat jestem z nowym partnerem. Chcemy mieć dziecko. Współżyjemy nieregularnie z uwagi na częste wyjazdy. Cykle mam nieregularne 27-36 dni. Gdy partner jest w kraju cykl jest krótszy. Tzn gdy zdąży przyjechać przed owulacją tj w pierwszej połowie cyklu. Taką zależność zauważyłam u siebie. Dwa lata temu zaobserwowałam wyciek z jednej piersi po naciśnięciu. Biały płyn jakby mleko. Z mojej wiedzy świadczyć to może o wysokim poziomie prolaktyn. Czy to może być przyczyną trudności w zajściu w ciąże? Domyślam się też że tak nie regularny seks oraz mój wiek też ma na to wpływ. Prowadzę stały rytm życia. Nie miałam problemu z zajściem w ciąże wcześniej. Proszę mi poradzić jakie badania można zrobić. Rozmawiałam o tym z ginekologiem ale chyba trafiłam pechowo. Usłyszałam tylko pytanie czy dwójka dzieci nie wystarczy? Dodam, że nie pracuje zawodowo od 3 lat z uwagi na stan zdrowia syna. Proszę o poradę.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Mlekotok jest jednym z objawów hiperprolaktynemii. Zbyt duży poziom prolaktyny może uniemożliwiać zajście w ciążę. Może Pani udać się do endokrynologa w celu dalszej diagnostyki. Przykro mi, że tak Pani została potraktowana przez swojego ginekologa.