Wynik poziomu prolaktyny oraz wyciek płynu z piersi

Oznaczyłam poziom prolaktyny i otrzymałam wynik 23, 39ng/ml czy to może być przyczyną wycieku płynu podobnego do mleka podczas naciśnięcia sutków? Czy przez to mogę mieć problem z zajściem w ciążę?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wskazany jest kontakt z ginekologiem, sam poziom prolaktyny jest nieznacznie podwyższony i z dużym prawdopodobieństwem nie jest bezpośrednią przyczyną dolegliwości.

Tak, może to mieć związek. Wskazane jest wykonanie testu czynnościowego- oznaczenie prolaktyny. Z wynikiem proszę zgłosić się do ginekologa w celu otrzymania dalszych zaleceń. Hiperprolaktynemia może być przyczyną trudności z zajściem w ciążę.