Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik poziomu prolaktyny oraz wyciek płynu z piersi

Oznaczyłam poziom prolaktyny i otrzymałam wynik 23, 39ng/ml czy to może być przyczyną wycieku płynu podobnego do mleka podczas naciśnięcia sutków? Czy przez to mogę mieć problem z zajściem w ciążę?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Wskazany jest kontakt z ginekologiem, sam poziom prolaktyny jest nieznacznie podwyższony i z dużym prawdopodobieństwem nie jest bezpośrednią przyczyną dolegliwości.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Tak, może to mieć związek. Wskazane jest wykonanie testu czynnościowego- oznaczenie prolaktyny. Z wynikiem proszę zgłosić się do ginekologa w celu otrzymania dalszych zaleceń. Hiperprolaktynemia może być przyczyną trudności z zajściem w ciążę.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy