Dlaczego podczas miesiączki mam wyciek z piersi?

Wystąpił u mnie podczas okresu wyciek z obu piersi podobny do mleka, który wydobywa się po naciśnięciu, nigdy nie byłam w ciąży , zrobiłam test wyszedł negatywny.Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wydzielina z piersi (określana również mlekotokiem) może pojawiać się zarówno fizjologicznie, jak i być objawem choroby. W pierwszym przypadku dotyczy ona kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących, w drugim najczęściej związana jest z zaburzeniami hormonalnymi.

W związku z tym, jeśli kobieta w wieku rozrodczym zauważy wyciek z piersi powinna w pierwszej kolejności wykonać test ciążowy, a w przypadku negatywnego wyniku należy oznaczyć poziom TSH oraz poziom prolaktyny i udać się do lekarza.

Przyczyną pojawienia się wydzieliny z piersi jest często hiperprolaktynemia z powodu której może pojawiać się mlekotok czy też zaburzenia miesiączkowania. Proszę to sprawdzić.

Temat ten został poruszony w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/wydzielina-z-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.