Wyciek z brodawki u 25-latki

Witam, mam 25 lat, przez około 2,5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne Novynette. W sierpniu wzięłam ostatnie opakowanie tabletek anty. 13 września miałam okres, a od 17 września już nie brałam kolejnego opakowania. W kolejnych 3 miesiącach miałam okres. (11 październik, 6 listopad, 4 grudzień). Teraz mamy 3 stycznia a okresu brak :( Dodam, że 22 grudnia kochaliśmy się z mężem zabezpieczyliśmy się, nic nam nie wyciekło, gumka nie pękła. (Testu jeszcze nie robiłam.) Teoretycznie z moich obliczeń (patrząc na to jak było podczas brania tabletek) okres powinnam dostać 1 stycznia góra 3 a tu nic. Brzuch mnie boli jak na okres, piersi też, tyle że wczoraj, tzn. 2 stycznia zauważyłam że z prawej piersi wycieka lekko biaława wydzielina. (Bardzo malutka kropelka po naciśnięciu sutka.) Proszę o wyjaśnienie mi, co powinnam zrobić oraz czy powinnam się martwić. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam, wyciek z brodawki może świadczyć o podwyższonym poziomie prolaktyny. Hiperprolaktynemia jest zaburzeniem hormonalnym o różnej etiologii, dlatego konieczna wydaje się być wizyta u ginekologa. Przed umówieniem się na konsultację powinna Pani jednak wykonać test ciążowy, który ostatecznie wykluczy ciążę. Na podstawie Pani opisu możemy bowiem wysunąć podejrzenie zapłodnienia. Jak sama Pani wspomina, w czasie dni płodnych doszło do zbliżenia, krwawienie nie pojawiło się w przewidywanym terminie oraz dodatkowo pojawił się mlekotok. Współwystępowanie tych czynników wymaga wykluczenia ciąży. W przypadku negatywnego wyniku testu wskazana będzie wizyta u ginekologa, który oznaczy poziom prolaktyny. Nieregularne miesiączki mogą pojawiać się nawet do 6 miesięcy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Pozdrawiam