Wyciek z sutków - co to może oznaczać?

Mam 30 lat, biorę tabletki antykoncepcyjne od pięciu lat (po urodzeniu drugiego dziecka). Nie miałam nigdy żadnych problemów, ostatnią miesiączkę miałam 18 stycznia i właśnie kończę brać tabletki. Od 4 dni zauważylam, że mam wydzielinę z sutków koloru żółtego, nie zauważyłam żadnych zmian w moim organizmie, nie bolą mnie piersi, nie urosły. Ostatnia wizyta u ginekologa to 26 stycznia, ale lekarka po badaniu powiedziała, że wszystko OK. Przez ostatnie 3-4 miesiące współżyłam może z 5 razy, ale nie kończył we mnie. Co mogą oznaczać takie objawy i czy mogę być w ciaży?
30 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zdecydowanie powinna skonsultować się Pani ponownie ze swoim specjalistą ginekologiem. Konieczna jest bowiem diagnostyka wycieku wydzieliny z sutka poprzez wykonanie licznych badań zarówno laboratoryjnych, jak i obrazowych. Wśród przyczyn, które mogą powodować takie objawy znajdują się między innymi objawy uboczne podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych, hiperprolaktynemia i inne zaburzenia hormonalne czy zmiany włóknisto-torbielowate.