Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyciek z sutków - co to może oznaczać?

Mam 30 lat, biorę tabletki antykoncepcyjne od pięciu lat (po urodzeniu drugiego dziecka). Nie miałam nigdy żadnych problemów, ostatnią miesiączkę miałam 18 stycznia i właśnie kończę brać tabletki. Od 4 dni zauważylam, że mam wydzielinę z sutków koloru żółtego, nie zauważyłam żadnych zmian w moim organizmie, nie bolą mnie piersi, nie urosły. Ostatnia wizyta u ginekologa to 26 stycznia, ale lekarka po badaniu powiedziała, że wszystko OK. Przez ostatnie 3-4 miesiące współżyłam może z 5 razy, ale nie kończył we mnie. Co mogą oznaczać takie objawy i czy mogę być w ciaży?
30 LAT ponad rok temu

Modyfikacja czynników ryzyka raka piersi

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Zdecydowanie powinna skonsultować się Pani ponownie ze swoim specjalistą ginekologiem. Konieczna jest bowiem diagnostyka wycieku wydzieliny z sutka poprzez wykonanie licznych badań zarówno laboratoryjnych, jak i obrazowych. Wśród przyczyn, które mogą powodować takie objawy znajdują się między innymi objawy uboczne podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych, hiperprolaktynemia i inne zaburzenia hormonalne czy zmiany włóknisto-torbielowate.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy