Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przezroczysty płyn z brodawek

Dzień dobry. Parę dni temu zauważyłam, że z obydwu sutków po naciśnięciu wylatuje przezroczysty płyn. 16 miesięcy temu urodziłam córeczkę i karmiłam ją piersią do 6 miesiąca. Po zakończeniu karmienia małej wszystko było okej. Teraz od 2 miesięcy nie mam miesiączki, no i ten płyn. Co to może być? Niedawno robiłam test, ale wyszedł negatywny. Czy to może mieć związek z tym, że mam niedoczynność tarczycy (nie biorę tabletek żadnych), mam również nadciśnienie (biorę tabletki). Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam
ponad rok temu

Skuteczność terapii celowanych

Terapie celowane wykorzystywane są do leczenia raka piersi. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Kto może z nich korzystać? Na ten temat wypowiada się dr Joanna Jagiełło-Gruszfeld.

Witam serdecznie,

Wyciek z piersi oraz zaburzenia miesiączkowania bywają zazwyczaj spowodowane zaburzeniami hormonalnymi - podwyższonym poziomem prolaktyny. Prolaktyna jest hormonem, który fizjologicznie jest podwyższony w okresie karmienia piersią.

Zaburzenia produkcji prolaktyny mogą pośrednio wiązać się z zaburzeniami funkcji tarczycy. Proponuję zgłosić się do lekarza ginekologa, który Panią zbada, oraz skieruje na badania hormonalne. Przydałoby się także skontrolować poziom hormonów tarczycy, aby ocenić aktualny stopień niedoczynności i sprawdzić czy nie trzeba wdrożyć leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy