Płytki krwi na poziomie 87 tysięcy

Mam 19 lat i bardzo zaniepokoił mnie poziom płytek krwi po ostatniej morfologii 87 tyś..... nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, zawsze miałam z nimi problem, ale nigdy poziom nie był poniżej 100... Moi rodzicie uważają, że to jest spowodowane, że mam za dużo białka w mojej diecie....

Witam. Dieta nie ma nic wspólnego z obniżonym poziomem płytek krwi. Pomimo iż taki poziom płytek krwi zapewnia prawidłowe krzepnięcie i nie stanowi zagrożenia dla organizmu powinien Pan skonsultować się z hematologiem który w sposób jednoznaczny określi przyczynę małopłytkowości.