PMV z IC u 4 latka - proszę o interpretację badania serca

Witam, właśnie otrzymałem wynik badania echokardiografii serca. Wynik: rozpoznanie PMV z IM I stopnia. Dowiedziałem się, że jedna zastawka nie pracuje tak jak powinna, tzn. nie domyka się i krew lekko cofa się z powrotem do komory serca. Dziecko ma 4 latka. Czy jest to groźne dla jego zdrowia? Czy tego typu zaburzenie jest wyleczalne? Syn jest poza tym okazem zdrowia. Wszystkie pozostałe wyniki badań ma bardzo dobre. Lekarz zalecił kontrolę co roku. Dziękuję i pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań synka z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić jego stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl