Po czym rozpoznać egzemę?

Witam! Od 2 lat mam problemy z cerą. Stosowałam różnego typu antybiotyki (Davercin,Duac,Epiduo) niestety nic nie pomogło. Chciałam się spytać czy to może być egzemę zamiast trądziku. Krostki mam na czole,policzkach i na twarzy. Skóra w tym miejscach jest bardzo sucha,swędzi i jest zaczerwieniona do tego lekko się złuszcza. Jakie badania powinnam zrobić aby lekarz mu postawić prawidłową diagnozę? Dodam że choruję na niedoczynność tarczycy (Hashimoto od 7 r.życia)

Witam! W tym przypadku raczej nie pomogą żadne badania diagnostyczne. Rozpoznanie stawia się na podstawie dokładnego badania dermatologicznego. Z opisu wynika, że może być to trądzik, a złuszczanie i pieczenia może pojawiać się po nieprawidłowym stosowaniu leków przeciwtrądzikowych. Proszę dokładnie wyjaśnić sprawę dermatologowi.
Pozdrawiam!