Po jakim czasie mogą pojawić się objawy chorób odkleszczowych?

Dzień Dobry Po ostatnim spacerze w lesie, wyjęłam dwa kleszcze , pierwszy po ok 9 godzinach, drugi po ponad 48 godzinach, nie zaobserwowałam żadnych zmian na ciele. Po jakim czasie mogą pojawić się objawy chorób odkleszczowych? Czy i jeśli tak to jakie badania wykonać by wiedzieć czy nie zostałam czymś zarażona. Za odpowiedź z góry dziękuje. Pozdrawiam Aga

Lek. Tomasz Budlewski

po 1 mc proponuję wykonać badania w kierunku boreliozy, objawy mogą pojawić się w bardzo różnym czasie.