Po jakim czasie można bezpiecznie prowadzić auto po amfetaminie?

Muszę wiedzieć, po jakim czasie można prowadzić bezpiecznie auto po zażyciu amfetaminy, skutki zażycia są odczuwalne kilkanaście godzin, a jak to wygląda z testami policyjnymi przy zatrzymaniu do kontroli?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Policja stosuje obecnie testy przesiewowe, wykrywające obecność substancji psychoaktywnych i ich pochodnych w ślinie. Limity detekcji takich testów w przypadku pochodnych amfetaminy i metamfetaminy są określane na 10 minut - 72 godziny po zażyciu. Pozytywny wynik powinien być następnie potwierdzony wynikiem badań z krwi i moczu.

Z pozdrowieniam