Po jakim czasie od porodu unormują się miesiączki?

Witam. 7 stycznia urodziłam, krwawienia miałam do połowy lutego. Niestety karmiłam piersią trochę ponad miesiąc i nie wiem, kiedy powinnam dostać miesiączkę, ponieważ mówi się, że zaraz po odstawieniu dziecka od piersi, a ja niestety jeszcze nie dostałam. Martwię się tym, że mogę być w kolejnej ciąży, chociaż stosujemy z mężem antykoncepcję. Proszę bardzo o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Karmienie piersią przesuwa w czasie wystąpienie pierwszej po porodzie miesiączki, ale nie oznacza to, że od razu po zaprzestaniu karmienia, np. w drugim miesiącu po porodzie, pojawi się miesiączka. Miesiączka pojawia się wtedy, kiedy układ hormonalny jest na to gotowy i gdy jajniki wznowią ponownie swoją działalność po przerwie spowodowanej ciążą. Może to trwać kilka miesięcy (3-4...). Jeśli bardzo się Pani denerwuje, to proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!