Po jakim czasie od stosowania antybiotykoterapii można spożywać alkohol?

Witam. Po jakim czasie od stosowania antybiotykoterapii można spożywać alkohol? Przyjmuje azitrolek w dawce 500 mg na dzień. Kuracja antybiotykiem ma trwać 3 dni (2-4 lipca) Dodatkowo przyjmuje nurofen forte i osłonkę do antybiotyku (osłonkę mam przyjmować przez 8 dni wg zaleceń farmaceutki z apteki). 9 lipca wyjeżdżam ze znajomymi na wakacje, gdzie wiadomo będziemy chodzić na jakieś imprezy itp. Zastanawiam się ile tak naprawdę musi minąć czasu po zakończeniu przyjmowania antybiotyku, aby móc napić się czegoś z procentami. Wiem, że przy przyjmowaniu antybiotyku picie alkoholu nie jest możliwe. Nawet o tym nie myślałem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, alkohol może w tym wypadku przede wszystkim osłabić działanie leku i nasilić ew. działania niepożądane, dlatego wskazany jest minimum 24h odstęp od zakończenia leczenia. W przypadku leku osłonowego - dla zachowania jego skuteczności sugerowany jest min, 2-godzinna przerwa przed spożyciem alkoholu.