Po jakim czasie od wycięcia migdałków podniebiennych mogę wrócić do treningu siłowego?

Po jakim czasie od wycięcia migdałków podniebiennych można wrócić do treningu siłowego? Albo kiedy można już poruszać się typu zagrać w tenisa stołowego?
KOBIETA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po wycięciu migdałków podniebiennych trzeba ograniczyć aktywność fizyczną przez co najmniej dwa tygodnie. Chodzi tu o nie tylko dźwiganie czy uprawianie sportu, ale również wykonywanie pracy biurowej przez kilka godzin czy przebywanie na słońcu.

Zdaniem naszych ekspertów – jeśli operacja i czas po niej przebiegają bez żadnych powikłań, to po dwóch tygodniach można stopniowo wracać do treningów, ale o niskiej intensywności, w których nie ma kontaktu z przeciwnikiem. Powrót do treningów o pełnej intensywności może nastąpić po miesiącu.

Temat ten opisywaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-migdalkow.

Poniżej znajduje się podobne pytanie z odpowiedziami ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sport-po-usunieciu-migdalkow-podniebiennych-w-znieczuleniu-ogolnym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.