Sport po usunięciu migdałków podniebiennych w znieczuleniu ogólnym

Sport po usunięciu migdałków podniebiennych w znieczuleniu ogólnym. Uprawiam Brazylijskie Jiu Jitsu, w jakim czasie - po operacji - najbezpieczniej można wrócić do treningów (najpierw delikatnych)?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli operacja i okres pooperacyjny przebiegają bez powikłań to po 14 dniach od operacji może Pan rozpocząć treningi, aczkolwiek o niskiej intensywności (ok 60-70% HR max) bez kontaktów z przeciwnikiem. Po ok. miesiącu możliwość treningu o pełnej intensywności.