Po jakim czasie od zabiegu na żylaki kończyn dolnych będzie widoczna poprawa?

Witam, Moja mama miala robiony zabieg na zylaki konczyn dolnych RFITT Celon tydzien temu w czwartek i nosila ponczochy do srody, czyli rowne 6 dni , po czym byla na wizycie kontrolnej u lekarza prowadzacego zabieg , zdjal ponczochy i stwierdzil , ze wszystko wyglada tak jak powinno, zalozyl mamie ponczochy na kolejne dwa dni , czyli zdjela je dzisiaj i w sumie zyly wygladaly podobnie jak przed zabiegiem, dosyc wypukle i dodatkowo mnostwo siniakow po wkluciach. Czy to normalne, ze zyly dopuero po jakims czasie zaczna zanikac/wklesna ? Nie wiem, jak to profesjonalnie ujac , ale martwie sie, ze ten zabieg w niczym nie pomogl i pieniadze zostaly wyrzucone w bloto. Oczywiscie mama idzie na kolejne kontrol za trzy tyg , takze wszystko sie okaze, ale troche mnie to martwi.

Po zabiegu jak najbardziej normalne są zgrubienia, siniaki, widoczne miejsca po wkłuciach. Proszę stosować się do zaleceń chirurga prowadzącego i w wyznaczonym terminie zgłosić się na kontrolę oraz podczas wizyty przedyskutować z nim swoje wątpliwości.