Po jakim czasie od zarażenia HCV występują jego przeciwciała we krwi?

Witam. Chciałam się dowiedzieć po jakim czasie maksymalnie od zarażenia hcv występują jego przeciwciała w krwi ? Słyszałam, że to jest okres 6-8 tygodni ? Chciałabym przebadać się po cesarskim cięciu, bo zdarzają się przypadki zarażeń. To bardzo ważne. Proszę o pomoc.

Witam.

Zwykle te przeciwciała pojawiają się po 6 - 10 tygodniach.

Ale!
Są też wytyczne dotyczące postępowania u osób eksponowanych na potencjalnie zakaźny materiał (np. sytuacja zakłucia igłą z niewiadomego źródła przez pielęgniarkę) wg których zaleca się najpierw wyjściowe oznaczenie ALT i p.c anty-HCV a powtórne badania ALT i p.c. anty-HCV zaleca się nawet do 4-6 miesiący po narażeniu, ponieważ zdarza się, że p.c. wcześniej nie zostają wykryte.