Po jakim czasie powinnam dostać miesiączkę i kiedy zacznie się owulacja?

Witam . Będąc w ciąży doszło u mnie do poronienie był to 7 tydzień ciąży, ostatnia miesiączka była 7 sierpnia cykl regularny 28dni do poronienie doszło dnia 28 września w tym dniu również miała zabieg łyzeczkowania macicy . Chciała bym uzyskać informację po jakim czasie powinnam dostać miesiączkę i kiedy spodziewać się owulacji.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli chodzi o pojawienie się kolejnej miesiączki, to czas ten wynosi od około 4 do 6 tygodni po poronieniu. To termin dość orientacyjny i jeżeli by się zbytnio wydłużał, zalecamy wizytę u ginekologa.

Owulacja także powinna się pojawić już w następnym cyklu. Kiedy wystąpią jej objawy (np. tkliwość piersi, nadmierne wydzielanie się bezbarwnego śluzu, czy podwyższona temperatura ciała), zalecamy wykonanie testu owulacyjnego, który potwierdzi obecność stanu owulacji.

Jeżeli chce się Pani starać o kolejną ciążę, to wskazuje się, że trzeba z nią poczekać co najmniej 3, a najlepiej 6 miesięcy od poronienia. Organizm się wtedy zregeneruje, a stężenie hormonów wróci do swojej normy. W braku innych przeciwwskazań powinno się także przyjmować odpowiednią dawkę kwasu foliowego.

Więcej informacji dotyczących omawianego tematu znajdzie Pani w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/poronienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.