Po jakim okresie od usunięcia migdałków mogę napić się alkoholu?

Dzień dobry, chciałbym spytać po jakim okresie od usunięcia migdałków mogę napić się alkoholu? Dziś mija 27 dzień od operacji. Nie było żadnych powikłań, ból już nie występuje. Jem prawie normalnie. Na wypisie ze szpitala miałem adnotację, aby nie pić przez 10 dni od zabiegu, czy taki okres wystarczy?

Nie znam przebiegu operacji ani przebiegu pooperacyjnego , nie mogę więc powiedzieć nic autorytatywnego!!! Jeśli ma Pan na wypisie adnotację j.w.-to,na wlasne ryzyko może Pan spożyć alkohol w umiarkowanych ilościach - bo jest on szkodliwy dla zdrowia ogólnie oczywiście!!! Prosze ew. porozumieć się telefonicznie z operatorem! zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowny Panie - tak. Należy jednak rozpocząć od alkoholu w rozcieńczeniu - np drinki.
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrolog, Kraków