Po zabiegu zażywam tabletki - czy sprzyjają zajściu w ciążę?

Witam. W lutym przeszłam zabieg laparoskopii - usunięcie cyst. Podczas zabiegu usunięto mi około 50% masy każdego z jajników. Wynik histopatologiczny: cysta krwotoczna ciałka żółtego, drugi jajnik: ciałko żółte krwotoczne. Ginekolog zaproponował stosowanie D******* przez 3 miesiące. Stąd moje pytanie: czy w mojej sytuacji (staram się z mężem o dziecko) stosowanie D******* może przynieść pozytywne skutki? Dziękuję za wszelkie porady i opinie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wskazany preparat ze względu na swoje działanie bywa stosowany w endometriozie (powoduje zanik endometrium) oraz w pierwotnym obfitym miesiączkowaniu (brak lub skrócenie czasu trwania miesiączki). Preparat wywiera także działanie hamujące owulację, wobec tego nie sprzyja zajściu w ciążę.
Wydaje się, że stosowanie wskazanego preparatu w tej sytuacji jest nieuzasadnione.

Redakcja abcZdrowie.pl