Pocałunek a ryzyko zarażenia wirusem HIV

Przepraszam ale się boję o HIV. Ponieważ mam rankę na wardze bo się zaciąłem jak się goliłem i całowałem się z osobą która mogła mieć HIV jest możliwość że się zaraziłem ? Od razu mowie że tylko się pocałowaliśmy nic więcej . Z góry Dziękuję

Zakażenie HIV za pomocą jednorazowej ekspozycji przez pocałunek, zwłaszcza powierzchowny, jest niewielkie, ale lepiej nie całować się w usta z mało znanymi i nie budzącymi zaufania osobami.
Polecam stronę www.aids.gov.pl
Podane tam są statystyczne ryzyka i zasady postępowania przy podejrzanych ekspozycjach zawodowych i seksualnych.
Pozdrawiam. JW