Początki menopauzy u 42-latki

ostatnia miesiaczke miałam 23 wrzesnia zawsze byla regolarna w tym miesiacu sie spoznia,wspołzyłam bez ogródek 3,4,5 pazdziernika to były dni plodne.robilam ze cztery testy i wyszły negatywne.mieszkam w uk dzisiaj byłam u lekarza powiedział zeby jeszcze poczekac,byc moze to poczatki menopauzy tak powiedział a mam 42 lata.prosze o pomoc..izabela

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak miesiączki może być zarówno wynikiem zaburzeń hormonalnych, rozpoczynającej się menopauzy, ciąży jak i wielu innych patologii. Proszę postępować wg zaleceń specjalisty ginekologa i póki co cierpliwie poczekać. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży warto wykonać beta-hCG z krwi.