Początki skoliozy u 6-latki a szanse na wyleczenie

Witam u mojej 6 letniej córki pediatra stwierdził początki skoliozy.Za miesiąc mamy wizytę w poradni wad postawy.Chciałabym zapytać czy da sie ta chorobę w początkowym stadium całkowicie wyleczyć?Czytałam że ćwiczenia nie hamują postępu choroby.Co więc mam robić,czy córka całeżycię będzie się ztym zmagać.Jestem przerażona,proszę o pomoc.

Witam,

Tak jak pisałam w poprzednim Pani pytaniu - bardzo dobrze, że we wczesnym wieku zauważyła Pani ten problem. Trafiają do mnie pacjentki pełnoletnie ze skoliozą, u których korekcja wymaga bardzo wiele czasu, ćwiczeń i samodyscypliny. W przypadku młodego wieku pacjentki i przy nie wielki skrzywieniu nie powinno być oporów w rehabilitacji.