Pod jakimi warunkami osoba jednooczna może zostać dopuszczona do egzaminu na prawo jazdy kategorii B?

Witam.

W przypadku stwierdzenia jednooczności można orzec o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami pod następującymi warunkami:

1. ostrość wzroku oka widzącego wynosi nie mniej niż 0,5 z korekcją (lub bez korekcji oczywiście);

2. pole widzenia oka widzącego powinno wynosić co najmniej 120°, a jego zakres powinien wynosić co najmniej 50° na lewo i na prawo oraz 20° w górę i w dół i w obrębie kąta 20° od punktu fiksacji nie powinny występować żadne ubytki
pola widzenia;

3. od powstania jednooczności lub diplopii upłynęło co najmniej 12 miesięcy;

Lek. Jacek MiĹkiewicz

Zależy od opinii lekarza okulisty

Witam.
Gdy od powstania jednooczności upłynęło 12 miesięcy, ostrość wzroku oka widzącego co najmniej 0,5 oraz brak ubytków w polu widzenia.
Pozdrawiam