Podanie leku Ribomunyl dla 2-letniego dziecka

Witam serdecznie moja 2 letnia corka latwo i szybko lapie infekcje bylam z nia prywatnie u lekarza ktory przypisal jej rybomulin w saszetkach, ale z tego co wyczytalam to nie zaleca sie stosowania ponizej 3 roku zycia i mam duzy dylemat czy warto sprobowac i podawac?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Lek ten nie jest zarejestrowany dla dzieci poniżej 3 roku życia. Lekarz indywidualnie może podjąć decyzję o zaleceniu leku poza jego wskazaniami.
Sugerowałabym jednak ostrożność i konsultację z innym lekarzem pediatrą. Po ocenie stanu klinicznego i historii chorób Pani córki, lekarz zweryfikuje, czy faktycznie istnieją wskazania do podania leku przed 3 rokiem życia. Jeśli drugi lekarz wyda taką samą opinię, powinno to rozwiać Pani wątpliwości.