Podejrzenie kolan szpotawych u 39-latki i możliwość ich skorygowania

Witam! Mam 39 lat i problem z nogami... Nie łączą się w kolanach na ok.1,5 cm, uda są szczupłe, a łydki jakieś niekształtne(uda i łydki nie łączą się ze sobą). To się chyba nazywa szpotawość kolan. Nie mogę chodzić w spódniczkach do kolan, bo łydki są okropne, a jeszcze gorzej wyglądają, jak założę buty na obcasach. Wówczas łydki, jakby uwypuklają się na zewnątrz i robi się miedzy nimi jeszcze większa szpara... Bardzo proszę napisać, czy da się coś skorygować i ile by to kosztowało... Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości Pani zbadać, co wyklucza możliwość oceny, czy ma Pani szpotawe kolana. W celu potwierdzenia/wykluczenia takiego rozpoznania sugeruję konsultację ze specjalistą ortopedą. Jeśli diagnoza się potwierdzi, by może rzeczywiście będzie się Pani kwalifikowała do zabiegu operacyjnego. W takim przypadku zabieg będzie mógł być refundowany przez NFZ.