Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Koślawość kolan u 26-latka a możliwość operacji korygującej

Witam, Mam 26 lat i cierpię na koślawość kolan, zawsze miałem z tym związane jakieś kompleksy ale dało się żyć (w końcu każdy ma jakieś kompleksy). Ostatnio jednak zacząłem dużo biegać i traktować to na serio i nie ukrywam że wada kolan mi strasznie przeszkadza. Wyczytałem że na ćwiczenia korekcyjne już jestem za stary ale chciałbym wiedzieć czy jest jakaś możliwość operacyjna aby skorygować tą wadę? W internecie nie ma żadnych informacji na ten temat. Proszę o pomoc! Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

W przypadku znacznie nasilonej wady koślawości kolan powodującej zaburzenia w poruszaniu się stosuje się odpowiednie operacji korygujące wadę. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z ortopedą bezpośrednio. On zadecyduje o możliwości i potrzebie operacji. W przypadku tylko defektu estetycznego takich operacji nie wykonuje się (zbyt duże ryzyko powikłań w stosunku do osiągniętego zysku klinicznego). W przypadku zaburzeń estetycznych tylko operacja na własne ryzyko na koszt pacjenta.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy