Czy operacje korygujące zgryz są refundowane z Funduszu Zdrowia?

Do 12 roku życia byłam leczona ortodontycznie w związku z wadą zgryzu polegającą na wysunięciu dolnej szczęki, lecz nie udało się do końca jej skorygować. W dalszym ciągu zęby dolne zachodzą na górne i w związku z tym mam pytanie czy operacje korygujące zgryz są refundowane z funduszu zdrowia? Poza tym jak wyglądają przygotowania do takiego zabiegu i czy wyrywane są przy tym zęby stałe?

Magdalena StusiĹska

Jezeli istnieją wskazania taką operację można wykonać na Fundusz, jednak czas oczekiwania jest długi. Przygotowania i sam zabieg zależą od metody korekcji, najlepiej opowie o nich chirurg wykonujący zabieg.