Podejrzenie padaczki u mojego 3 letniego dziecka
Witam mam pytanie kilka dni temu mój 3 letni syn stracił przytomność na spacerze kupowałam mu akurat gofra, gdy zwróciłam uwagę, że coś nie tak sie z nim dzieje. Był oparty o murek i zaczął się osuwać do przodu był siny miał oczy skierowane do góry było widać tylko białka był sztywny i z ust wydobywała sie ślina. Kobieta, która mi pomogła nacisnęła synowi policzki i wypłynęła piana miał przygryziony język zwróciłam uwagę ze dwa razy go drgnęło całe ciało. Ma mieć za kilka dni tomografie komputerowa i jeżeli nie stwierdza padaczki to, czym może być to spowodowane. Dziękuję za odpowiedz

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
Opis zdarzenia wskazuje na istotne podejrzenie napadu drgawkowego. W przypadku padaczki niewywołanej zmianami organicznymi OUN tomografia komputerowa może nie wykazać nieprawidłowości. Jeśli tak się stanie, wskazane będzie wykonanie EEG z oceną aktywności elektrycznej mózgu, a przede wszystkim konsultacja z neurologiem.
Pozdrawiam