Podejrzenie rwy kulszowej a lordoza lędzwiowa zniesiona, prawostronna skolioza
Witam serdecznie bardzo proszę o poradę . Mam 34 lata lekarz podejrzewa rwę kulszową mnie boli noga w łydce ale zawsze po południu czasem promieniuje do pośladka .Dzisiaj odebrałam rtg i pisze ,, lordoza lędzwiowa zniesiona, prawostronna skolioza .Trzony kręgów i przestrzenie międzykręgowe prawidłowej szeokości z zaostrzeniami blaszek granicznych. dziękuję za odp

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany wynik wskazuje na wadę postawy, tj. skoliozę oraz zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Opisane objawy jak najbardziej mogą być zatem wynikiem zespołu bólowego kręgosłupa L-S (potocznie rwa kulszowa). Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.