Podejrzenie stwardnienia rozsianego i wynik rezonansu magnetycznego

Witam.Mam pytanie które dotyczy mojego męża .Lekarze podejrzewali u niego stwardnienie rozsiane jest po rezonansie ,który wykazał w istocie białej zmiany deminilizacyjne .Dostał steryd bo miał zapalenie nerwu wzrokowego.Kazałam mężowi żeby zrobił test na boreliozę naczytałam się ,objawy bardzo podobne do SM.Dziś otrzymał wynik jest chory na boreliozę.Jestem zmartwiona bo nie wiem czy jedna choroba wyklucza drugą?Czy będzie mósiał iść na leczenie do szpitala i czy to wogule da się to wyleczyć?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w takim przypadku i potwierdzenia boreliozy bardzo mało możliwe, żeby mąż chorował również na SM. Zalecam konsultacje neurologiczną. Pozdrawiam

Generalnie najlepiej zrobić punkcję lędźwiową w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby. Proszę pamiętać, że w przypadku SM należy bardzo wczesniej podjąć leczenie i rehabilitacje.