Podejrzenie torbieli pajęczynówki u 43-latka

Obrzęk szpiku wzdłuż bocz krawędzi przylegających trzonów P>L na wys C5-C6 szerokopodstawna tyl środ przepuk krążka m-k szer 4mm zaostrzenia tyl krawędzi trzonów modelujące obustronnie odchodzące od rdzenia korzenie nerwoweC7 i worek oponowy dotykające do rdzenia wlinii pośrodkowej. Odwarstwianie w. podłuż tylnego napoziomie trzonuC5 w przebiegu osteofitozy. W skanach strzałkowych cechy torbieli pajęczynówki środ dołu czaszki postr prawej nieznacznie pow zbiornik wielki Proszę o interpretację.

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jaka jest sytuacja kliniczna i objawy oraz nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy występuje torbiel pajęczynówki bez obejrzenia badania TK. Na podstawie opisu widać zaawansowane zmany dyskopatyczne, mogące wymagać interwencji chirurgicznej.