Podejrzenie zespołu cieśni nadgarstka u dziecka

Witam. Córka ma problem z nadgarstkiem, od dłuższego czasu ją boli, a ostatnio wyrosła jej jakaś gulka. Złapałam lekarza w szpitalu(jestem pielęgniarką) i spytałam co to może być, a on odpowiedział, że ganglion. Jednakże poszperałam trochę w internecie i poczytałam o zespole cieśni nadgarstka. Zrobiłam jej kilka testów tj.Phalena,Tilena,Durkana i córka wyczuwa ból oraz mrowienie. Ogólnie żali się na ból mięśni i właśnie na mrowienie palców.Ma ograniczone ruchy. Czy może to być zespół cieśni?

Witam,
u młodej osoby zespoły cieśni zdarzają się bardzo rzadko. Badaniem różnicującym w kierunku cieśni jest badanie EMG.
Wskazana konsultacja ortopedyczna.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog