Podejrzenie zwężenia przewodów żółciowych po przeszczepie wątroby
Mąż 5 miesięcy temu miał przeszczep wątroby. Wczoraj trafił do szpitala z podejrzeniem zwężenia przewodów żółciowych w miejscu zespolenia z nową wątrobą. Po zrobieniu rezonansu lekarze mają zdecydować, co dalej. Proszę o informację, czy to schorzenie jest niebezieczne i jak się go leczy. Anna

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, cieżko ocenić czy u Pani męża choroba jest ciężka ponieważ nie znam wyników badan i stanu klinicznego. Co do leczenia to jest bardzo wiele sposobów od leczenia endoskopowego i protezowania, poprzez drenaże oraz leczenie operacyjne. Pozdrawiam