Podniesione granulocyty kwasochłonne w wyniku badania krwi

Witam, od 2 lat w badaniu krwi mam podniesione ( 10%) granulocyty kwasochlonne, wyczytalem ze moga byc to pasozyty dlatego zakupilem i pilem herbatke przeciw pasozytom. Po 2-3 tyg w badaniu ww. wskaznik nie spadl nadal wynosi 10% a do tego jeszcze podskoczyl poziom limfocytow(52%) i spadlgranulocyty podzielone(34%). Czy moze to oznaczac ze organizm przy uzyciu herbatki walczy z pasozytami? W badaniu nie wykryli u mnie pasozytow, lecz z tego co wiem ciezko je zdiagnozowac.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wpływ herbaty na morfologię krwi jest dyskusyjny. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza.